
Kerkdienst 15 juli 2018

In de dienst op 15 juli lezen wij Jesaja 52:1-10 en Marcus 6:6-16. In de profetie kondigt God de verlossing van Jeruzalem aan: ‘Mijn volk zal weer weten wie Ik ben.’
En bij Marcus stuurt Jezus zijn leerlingen op pad om mensen op te roepen zich naar die verlossing van Godswege om te keren. Wij lezen het begin van het daaropvolgende stuk ook (vs 14-16), omdat het verhaal van Johannes’ onthoofding samenhangt met de opdracht aan de leerlingen. Het volledige verhaal van Johannes’ dood lezen wij niet, want dan gaat alle aandacht weer naar de dansende stiefdochter van de boze koning, en wij letten nu alleen op de samenhang tussen wat met Johannes de Doper begonnen is en met de volgelingen van Jezus doorgaat.
En we komen en passant ook nog iemand tegen die (als eerste in het evangelie en uit een zeer onverwachtse hoek!) onomwonden in de opstanding uit de doden gelooft.
Alex van Ligten